Zamknij

Leśnicy walczą z owadami. Będą opryski

11:38, 06.06.2017 | S.K
REKLAMA
Skomentuj
grafika: RDLP w Toruniu

W czerwcu odwiedzający nasze lasy muszą być bardzo uważni. W wielu miejscach będą prowadzone samolotowe opryski przeciwko szkodnikom atakującym drzewa. To wiąże się z zakazem wstępu.

 

Na czarnej liście leśników jest przede wszystkim brudnica mniszka i strzygonia choinówka, które atakują głównie lasy iglaste. W związku z tym, że w tym roku szkodliwe owady wyjątkowo się rozmnożyły, nadleśnictwa z naszego terenu zastosują opryski. Te będą prowadzone w określonych przedziałach czasowych w czerwcu i w wybranych obwodach leśnych. Wykonane zostaną z powietrza, z pokładów samolotów. Dokładne terminy nie są znane, ponieważ opryski muszą być zrobione w sprzyjających warunkach. Chodzi o brak upału i silnego wiatru. Bezpośrednio przed pryskaniem na terenach prowadzenia akcji i drogach dojazdowych pojawią się odpowiednie ostrzeżenia. Środki używane do zwalczania owadów nie są szkodliwe dla ludzi, jednak prewencyjnie nadleśnictwa wprowadzają zakazy wstępu na teren akcji. Poza tym zgodnie z zaleceniami z lasów trzeba wywieźć pszczoły oraz przykryć studnie, gdyby takie się tam znajdowały.

Miejsca i daty przewidywanych oprysków

Nadleśnictwo Czersk (8-30 czerwca)

Leśnictwa Okręglik, Olszyny, Ostrowy, Spierwia, Malachin oraz lasy niestanowiące własności skarbu państwa w obrębach ewidencyjnych wsi Klonia, Kwieki, Męcikał i Czarniż.

Nadleśnictwo Osusznica (7-23 czerwca)

Leśnictwa Żychce, Wieczywno(okolice Kiełpina), Kiedrowice (okolice Parszczenicy, Borynia i Laski).

Nadleśnictwo Rytel (5-20 czerwca)

Część Leśnictwa Mylof

Nadleśnictwo Przymuszewo (5-20 czerwca)

Leśnictwo Czernica, Leśnictwo Kokoszka, Leśnictwo Młynek (okolice wsi Swornegacie, Drzewicz, Asmus, Laska, Czernica i Męcikał).

 

(S.K)
REKLAMA

Komentarze (1)

Kaja Kaja

1 0

Tylko czy ten samolot musi latać o czwartej rano w pobliżu budynków mieszkalnych ? 17:05, 08.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone