Nice I liga. Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice (NA ŻYWO)

11:35, 28.05.2017 | M.R

Stadion miejski w Suwałkach, niedziela, godz. 12:30

WIGRY - CHOJNICZANKA  2:3

Bramki: Damian Kądzior (46.), Kamil Zapolnik (86.) - Paweł Zawistowski (15.), (21.), Rafał Grzelak (49.)

Wigry: Damian Podleśny - Artur Bogusz, Vaclav Cverna, Adrian Karankiewicz, Janusz Bucholc, Paweł Baranowski (46. Damian Gąska), Mateusz Radecki, Adam Ryczkowski (58. Kamil Adamek), Omar Santana (70. Łukasz Wroński), Damian Kądzior, Kamil Zapolnik.

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Łukasz Kosakiewicz, Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Przemysław Pietruszka, Jakub Biskup (57. Bartłomiej Niedziela), Rafał Grzelak (89. Piotr Kieruzel), Paweł Zawistowski, Hieronim Gierszewski, Andrzej Rybski (79. Karolis Chvedukas), Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Paweł Baranowski, Janusz Bucholc, Adrian Karankiewicz, Omar Santana (Wigry) - Hieronim Gierszewski, Rafał Grzelak, Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka).

Sędzia: Mariusz Złotnicki (Lublin)

Relacja:

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. W czwartek w papierowym wydaniu "Czasu Chojnic" szeroko opiszemy szanse Chojniczanki na awans do Ekstraklasy.

90+5 min. Koniec wygrywamy 3:2 i jesteśmy na 3. miejscu w tabeli. Za tydzień trzeba wygrać i liczyć, że Górnik straci punkty w Puławach.

90+5 min. Bez zagrożenia dla bramki MKS-u.

90+4 min. Rzut wolny dla Wigier w okolicy pola karnego Chojniczanki.

90+3 min. Na szczęście Chojniczanka ma Budziłka. Kolejna dobra interwencja bramkarza.

90+2 min. Koniec meczów w Zabrzu, Legnicy i Kluczborku.

90+1 min. Kluczbork - Pruszków 2:2.

90 min. Ten mecz potrwa jeszcze 5 minut. Tyle doliczył arbiter.

89 min. Trener Derbin zamierza się bronić na całego. Za Grzelaka wchodzi Kieruzel.

88 min. Tymczasem w Grudziądzu jest już 2:0 dla GKS Katowice.

87 min. Jak to wpadło? Zza pola karnego strzelał jeden z piłkarzy Wigier. Piłka odbiła się od obrońcy i dopadł do niej Zapolnik. Strzelił do pustej bramki.

86 min. No i stało się. Gol dla Wigier. Będzie dramatyczna końcówka.

85 min. GKS Tychy - Stal 0:2. Tyszanie nie są jeszcze pewni utrzymania.

84 min. Miejmy nadzieję, że defensywny styl gry nie zemści się na MKS-ie. Przed chwilą strzał piłkarza Wigier minimalnie minął bramkę.

83 min. Miedź - Pogoń 3:0.

82 min. Chojniczanka chce dowieźć ten wynik do końca meczu. Oddała inicjatywę gospodarzom.

79 min. Za Andrzeja Rybskiego wchodzi Karolis Chvedukas.

75 min. Piłkarze obu ekip oddają strzały z dystansu. Jednak są to próby nieudane.

73 min. Groźna akcja Wigier. Jednak strzał ponad poprzeczką.

71 min. Wygląda na to, że w ostatniej kolejce wszystko będzie zależało od Górnika. Jeśli zabrzanie wygrają z Wisłą w Puławach, wrócą do Ekstraklasy.

70 min. Łukasz Wroński za Omara Santanę. Zmiana w zespole Wigier.

69 min. Koncert Górnika. Jest już 4:0.

68 min. W polu karnym Wigier przewraca się Mikołajczak i otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia jedenastki.

67 min. W Suwałkach dalej 1:3. W polu karnym przewrócił się Kądzior, ale sędzia nie wskazał na 11 metr.

67 min. Kluczbork - Proszków 2:1.

66 min. Bytovia walczy o utrzymanie. Wygrywa 1:0 u siebie ze Stomilem.

65 min. Miedź - Pogoń 2:0.

63 min. Niestety. Górnik prowadzi już 3:0.

62 min. Ale sporo się dzieje. GKS Katowice wygrywa 1:0 w Grudziądzu i włącza się do walki o awans.

60 min. Zmiana wyniku w Kluczborku. MKS prowadzi 2:0 ze Zniczem.

59 min. AJJJ. Strzał Grzelaka zza pola karnego minimalnie niecelny.

58 min. Za Rykaczewskiego na boisku melduje się Kamil Adamek. To kolejny bramkostrzelny piłkarz Wigier. W tym sezonie w I lidze zdobył ich już dziewięć.

57. min. Zmiana w Chojniczance. Za Biskupa wchodzi Niedziela.

57 min. Górnik wciąż prowadzi z Podbeskidziem. To nie jest dobry rezultat dla Chojniczanki.

54 min. Wigry atakują. Jednak najpierw dobrze w obronie spisał się Biernat, a później fantastyczną interwencją popisał się Budziłek.

53 min. GKS Tychy - Stal Mielec 0:1.

50 min. Najpierw zaczniemy od Wigier, które na pierwszą połowę wyszły z jedną zmianą. Za Pawła Baranowskiego wszedł Damian Gąska i to on idealnie podał do Kądziora, który wyszedł sam na sam z Budziłkiem i wykorzystał swoją okazję. Chwilę później było zamieszanie w polu karnym Wigier i Rafał Grzelak wpakował piłkę do siatki gospodarzy.

49 min. Co tu się dzieje. GOOOOOOOOOOOOOOOL dla Chojny.

46 min. Niestety 1:2

46 min. Gramy.

45 +1 min. Koniec pierwszej połowy.

45 min. O jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

43 min. Dwie wrzutki w pole karne i dwie dobre interwencje Budziłka.

42 min. Rzut rożny dla gospodarzy.

41 min. Żółta kartka dla Karankiewicza.

40 min. Chojniczanka nie śpieszy się. Goście zwalniają tempo meczu.

37 min. Akcja Zapolnika. Budziłek ratuje Chojniczankę.

34 min. Miedź prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0.

33 min. Faul Grzelaka i żółta kartka dla pomocnika MKS-u.

31 min. Uraz głowy Baranowskiego.

30 min. MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 1:0.

29 min. Żółta kartka dla Bucholca.

28 min. Ostre zagranie piłkarza Wigier. Na boisku leży Biernat.

25 min. Gdyby mecze zakończyły się teraz, Górnik wskoczyłby na drugie miejsce w tabeli, a Chojniczanka na trzecie.

23 min. Tego trzeba się wystrzegać. Żółta kartka dla Hieronima Gierszewskiego.

22 min. Swoje prowadzenie podwyższa też Górnik Zabrze.

21 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Zawistowski po raz drugi. Tym razem piękny strzał z wolnego.

20 min. Faul Baranowskiego i żółta kartka dla piłkarza Wigier.

20 min. Zamieszanie w polu karnym MKS-u. Gospodarze uważają, że było zagranie ręką piłkarza Chojniczanki. Sędzia jest innego zdania.

19 min. Dobre informacje z Głogowa. Chrobry wygrywa 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

18 min. Chojniczanka w ataku. Gierszewski oddał strzał głową. Niestety niecelny.

17 min. Bramki padły na razie tylko w Zabrzu i Suwałkach.

15 min. GOOOOOOOOOOOOOOL. Zawias pokonuje Podleśnego. Idealnie się ten mecz układa.

14 min. Karny dla Chojniczanki po faulu na Mikołajczaku. Zawistowski.

12 min. Tego można było się spodziewać. Bardzo aktywny jest Damian Kądzior. Napastnik w tym sezonie strzelił już 12 goli.

11 min. Pierwszą bramkę w tej kolejce strzela Górnik Zabrze i prowadzi z Podbeskidziem.

10 min. Kilka akcji Wigier i było groźnie pod bramką Chojniczanki. Gospodarze mieli rzut rożny, ale nie zakończył się on celnym strzałem.

5 min. Błąd Lisowskiego. Piłka trafiła do Kędziora, który na nasze szczęście nie trafił w bramkę.

5 min. Na razie na stadionach w pierwszej lidze nie padła żadna bramka.

3 min. Po piłkarzach Chojniczanki widać, że są bardzo skupieni w obronie. Właśnie trwa 9 spotkań w Nice I lidze. Będziemy podawali ich wyniki na bieżąco.

1 min. Gramy.

12:29 Zaraz zaczynamy. Oprócz spotkania w Suwałkach, ważne są dla nas też mecze w Zabrzu, gdzie Górnik podejmuje Podbeskidzie. W Grudziądzu, tam Olimpia gra z GKS-em Katowice oraz w Głogowie, gdzie o awans walczy Zagłębie Sosnowiec.

12:24 W bramce Wigier też zmiana. Po raz pierwszy w podstawowym składzie melduje się były reprezentant Chojniczanki Damian Podleśny.

12:22 Podczas relacji będziemy podawali Wam wyniki spotkań z Nice I ligi i analizowali szanse Chojniczanki na awans.

12:20 Trener Derbin posadził na ławce Piotra Kieruzela. Szkoleniowiec Chojniczanki robi roszady w obronie, bo to najgorsza formacja MKS od wielu spotkań. Do bramki wraca Budziłek, który zastąpi Gostomskiego.