Chojniczanka awansowała. Teraz jedzie do Częstochowy

12:36, 11.08.2017 | M.S.

To jest bardzo intensywny tydzień dla piłkarzy Chojniczanki. W środę podopieczni Krzysztofa Brede wygrali 3:0 w Bełchatowie i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Natomiast już w sobotę o godz. 17.30 zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem – Rakowem Częstochowa.

MKS zaliczył falstart w Nice I lidze. Przegrał 0:2 w Niepołomicach. Już tydzień później drużyna z Chojnic zrehabilitowała się. Wygrała 3:0 ze Stomilem Olsztyn, zdobywając jednego gola w pierwszej połowie, a dwa w drugiej. Bohaterem spotkania był Emil Drozdowicz – zdobywca bramek na 1:0 i 2:0. Wynik ustalił rezerwowy Jakub Bąk. Tym samym została przerwana seria meczów u siebie bez wygranej w lidze. Chojniczanka nie potrafiła zdobyć trzech punktów na własnym terenie przez 273 dni.

W środę żółto-biało-czerwoni zmierzyli się w 1/16 finału Pucharu Polski z GKS-em Bełchatów. Spotkanie miało kilka podtekstów. Najważniejszym było to, że obecnie trenerem II-ligowca jest Mariusz Pawlak – szkoleniowiec Chojniczanki w latach 2012-2016. Goście powtórzyli wyczyn z soboty i również wygrali 3:0. Tym razem wszystkie goli zdobyli w drugiej połowie. Ich autorami byli Tomasz Boczek, Tomasz Mikołajczak oraz Jacek Podgórski. W następnej rundzie MKS zagra u siebie 20 września z ekstraklasową Termalicą.

Chojniczanie tydzień kończą pod Jasną Górą. W 3. kolejce Nice I ligi jadą do Częstochowy na pojedynek z Rakowem. Beniaminek w dwóch pierwszych kolejkach uzbierał cztery punkty. Najpierw remisował bezbramkowo u siebie z Miedzią Legnica. Natomiast tydzień później wygrał 3:2 w Niepołomicach czyli tam, gdzie chojniczanie sobie nie poradzili.

Początek spotkania z Rakowem w sobotę o godz. 17.30. Sędzią tego pojedynku będzie Artur Aluszyk ze Szczecina.