GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Mączyński - Zejdler, Kalinkowski - Mandrysz (80. Skrzecz), Goncerz (71. Yunis), Prokić (90. Sulek)- Kędziora.

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski, Boczek, Markowski, Pietruszka - Ryczkowski, Zawistowski (c), Grzelak (62. Rybski), Danielewicz (89. Drzazga), Drozdowicz  (72. Bąk) - Mikołajczak.

Żółte kartki: Yunis (GKS Katowice) - Zawistowski (Chojniczanka).

Czerwona kartka:

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

90+4 min Koniec meczu! GKS - MKS 1:0. Klątwa nie została przełamana. To już 10 mecz w którym Chojniczanka nie potrafiła pokonać GKS-u. Może na wiosnę? Dziękujemy za uwagę!

90+3 min Kolejna centra i znowu bez efektu w postaci strzału celnego. Tutaj chyba już nic więcej się nie wydarzy.

90+1 min Jeszcze zmiana w "Gieksie". Sulek za Prokicia.

90 min Sędzia doliczył 4 minuty.

90 min Małe zamieszanie po rzucie wolnym dla Chojniczanki. Mądre wyjście z bramki Abramowicza, który nogami wybija piłkę i oddala niebezpieczeństwo.

89 min Drzazga zmienia Danielewicza.

88 min Za mocna centra Bąka. Ponownie bramkarz "Gieksy" na posterunku. Do wejścia szykowany jest Drzazga

86 min Niezły strzał, ale Abramowicz czujnie łapie piłkę lecącą nisko nad ziemią.

85 min Mamy rzut wolny blisko bramki. Jest szansa na strzał.

83 min Dobra akcja Skrzecza i Kędziory. Obrońcy Chojniczanki wybijają piłkę w ostatniej chwili.

80 min Zmiana w GKS-ie. Skrzecz za Mandrysza.

79 min Końcówka spotkania. GKS zadowolony z prowadzenia czeka na rywala. Chojniczanka rozgrywa piłkę, ale nie potrafi dobrać się do skóry miejscowych. Tak to mniej więcej wygląda.

76 min Rzut wolny dla Chojniczanki. Tym razem Zawistowski zagrał miękko w pole karne. Tam piłkarze MKS-u przegrali walkę o piłkę. Ta ostatecznie wyszła poza boisko.

73 min Kartka dla Yunisa za faul na Markowski. Sędzia mógł mu dać nawet czerwony kartonik. Bardzo ostre wejście.

71 min Roszada także w "Gieksie". Yunis za Goncerza.

70 min Szykuje się zmiana. Bąk za Drozdowicza.

70 min Zablokowany strzał Rybskiego. MKS od autu.

68 min Teraz była szansa! Znowu Drozdowicz zagrał z lewej strony. Piłka po rykoszecie trafiła do Ryczkowskiego, który z uderzył z powietrza nad poprzeczką.

67 min Za głęboka wrzutka Drozdowicza. Pewny chwyt Abramowicza. GKS kontroluje spotkanie. Chojniczanka w II połowie jest częściej przy piłce, lecz nie może oddać celnego strzału.

64 min Strata piłki i faul taktyczny Zawistowskiego w okolicach środka. Zasłużona kartka.

63 min Przerwa w grze. Leży Mikołajczak.

62 min Zmiana. Rybski za Grzelaka.

61 min Strzał Drozdowicza po rzucie rożnym. Obok bramki.

60 min Godzina gry za nami. Nadal 1:0 dla GKS-u.

57 min Odważna decyzja Frańczaka, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Piłka leciała na okienko, ale w ostatniej chwili wybił ją Janukiewicz.

56 min Potrzebne są zmiany albo nawet i dwie w Chojniczance. Coś trzeba zmienić w grze.

55 min Próba ataku Ryczkowskiego prawą stroną. Młodzieżowiec zrobił krok i... przewrócił się, szkoda.

53 min Dobra centra Grzelaka z rzutu wolnego. Niestety strzał głową fatalny. Od bramki Abramowicz.

51 min Kolejna strata w środku boiska. Mandrysz podał górą do Kędziory. Wrzutka troszeczkę za mocna.

48 min Strzał Markowskiego z główki. Obok słupka.

46 min Początek II połowy. Od środka GKS.

45 min Sędzia nic nie doliczył do I połowy. 1:0 dla GKS-u. Przerwa.

42 min Aż cztery rzuty rożne z rzędu dla Chojniczanki. W ostatniej próbie w końcu udało się oddać strzał Markowski chybił o jakieś pół metra po główce.

38 min Niestety... to musiało się tak skończyć. Dośrodkowanie z prawej strony i Kędziora strzela gola głową z bliskiej odległości. Janukiewicz bez szans. Boczek z Markowskim zaspali. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy.

36 min Mandrysz uderzył po nodze Pietruszki. Janukiewicz łapie piłkę. Od kilku minut na boisku rządzą katowiczanie.

33 min Prokić uciekł skrzydłem Lisowskiemu. Zagrał wzdłuż pola karnego. Na szczęście obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

32 min Strzał Zejdlera obok słupka.

31 min Kolejny raz Danielewicz zagrał zbyt bojaźliwie. Na dodatek sfaulował rywala i "Gieksa" ma rzut wolny blisko pola karnego.

29 min Znowu miejscowi blisko gola! MIkołajczak wybija piłkę z linii bramkowej. Korner dla GKS-u.

28 min UFFFFF!!! Najlepsza okazja GKS-u w tym spotkaniu. Niepotrzebna strata Danielewicza. Kędziora podał do Frańczaka, który zacentrował na głowę Prokicia. Ten uderzył w światło bramki, ale świetną interwencją popisał się Janukiewicz broniąc strzał nogami.

25 min Sporo fauli w środku boiska. Trzeszczą kości w Katowicach.

23 min Niezła akcja gospodarzy. Goncerz wszedł z piłką w pole karne. Miał dobrą okazję do strzału, ale mocno chybił.

21 min Zawistowski za mocno do Drozdowicza. Od bramki "Gieksa".

18 min W odpowiedzi Kędziora także z dystansu. Dobra decyzja, ale strzał niecelny.

17 min No i jest pierwsze uderzenie! Drozdowicz sprawdził refleks Abramowicza. Piłka w rękach bramkarza.

16 min Mecz z Podbeskidziem zaczął się podobnie. Na początku nic nie zwiastowało takiego pogromu. Nadal zawodnicy obu drużyn nie oddali ani jednego strzału...

14 min Nie jest to porywające spotkanie. Sytuacji podbramkowych brak. Sporo gry w środku pola oraz walki bark w bark.

10 min Dobry pomysł Grzelaka, który prostopadłym podaniem próbował uruchomić napastników. Ostatecznie zawodnicy nie zrozumieli się i GKS przejął piłkę. Przypomnijmy, że Grzelak zaliczył aż trzy asysty w ostatnim spotkaniu z Podbeskidziem.

8 min Aktywny Prokić pada w polu karnym. Nie ma jednak mowy o jedenastce. Grę wznowi Janukiewicz.

7 min Zespoły zaczęły bardzo asekuracyjnie. Nikt nie chce popełnić błędu już na początku, który kosztowałby utratę bramki.

5 min Za mocne podanie Zawistowskiego do Pietruszki. Od bramki Abramowicz.

4 min Faul Goncerza na Ryczkowskim w środku boiska.

3 min Spokojny początek. Centra w pole karne Chojniczanki, lecz sytuacje wyjaśniają obrońcy.

1 min GRAMY! Od środka MKS.

Godz. 20.43 Zawodnicy już na boisku. Gospodarze na czarno-żółto, a Chojniczanka na żółto-czerwono.

Godz. 20.40 Za pięć minut zaczynamy.

Godz. 20.33 Natomiast "Gieksa" nie może wygrać u siebie już od 29 kwietnia. Zawodnicy Piotra Mandrysza w czterech meczach odnieśli jedno zwycięstwo, raz zremisowali i dwa razy przegrali (bramki 6-6).

Godz. 20.30 Trener Brede posyła w bój identyczny skład co z Podbeskidziem. Szkoleniowiec Chojniczanki nie ma czego zmieniać. Jego drużyna funkcjonowała bez zarzutu. Wygrała 4:0 z "Góralami" i przed startem 5. kolejki była na 2. miejscu w tabeli Nice I ligi.

Godz. 20.25 Kibice Chojniczanki zadają sobie pytanie, czy dzisiaj po raz pierwszy żółto-biało-czerwoni pokonają "Gieksę". W dotychczasowych dziewięciu pojedynkach (raz w Pucharze Polski w latach 70. oraz osiem w I lidze) trzykrotnie górą byli katowiczanie, a aż sześć razy był remis.

Godz. 20.20 Znamy już składy obydwu ekip. W zeszłym sezonie zarówno GKS jak i MKS do końca walczyły o awans do Lotto Ekstraklasy. Teraz ma być podobnie, chociaż lepszy start zaliczyli chojniczanie.

Godz. 20.00 Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki Nice I ligi pomiędzy GKS-em Katowice i Chojniczanką.