Nice I liga. Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka (RELACJA NA ŻYWO)

16:54, 16.09.2017 | M.S

Stadion Ludowy w Sosnowcu, sobota, godz. 18.00

ZAGŁĘBIE - CHOJNICZANKA 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 - Podgórski (7.), 1:1 - Nowak (9.), 1:2 - Ryczkowski (61.), 1:3 - Ryczkowski (63.)

Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Makowski, Mularczyk, Cichocki, Udovicić, Sanogo, Wrzesiński (67. Pikul), Łuczak (66. Milewski).

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka - Ryczkowski (82. Fila), Zawistkowski (c), Grzelak, Danielewicz (58. Bąk), Podgórski - Drozdowicz (70. Mikołajczak).

Żółte kartki: Sanogo, Cichocki (Zagłębie) - Podgórski, Kieruzel, Lisowski, Grzelak, Mikołajczak (Chojniczanka).

Czerwona kartka:

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Info. Jako pierwsi gola zdobyli goście. Po podaniu Ryczkowskiego piłkę w bramce umieścił Podgórski. Po chwili było już 1:1. Celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Nowak. Później Zagłębie dominowało. Miejscowi oddali sporo strzałów. Jednak w dobrej formie tego dnia był Janukiewicz. W 61. minucie Ryczkowski niespodziewanie wyprowadził MKS na prowadzenie, a w 63. zdobył drugą bramkę. Goście oddali trzy celne strzały i każdy z nich zakończył się golem. Zagłębie już się nie podniosło. Za tydzień gramy z Olimpią Grudziądz w Chojnicach. Dziękujemy za uwagę.

90+4 min TAK! KONIEC! Chojniczanka wygrywa 3:1 w Sosnowcu z Zagłębiem i zdobywa cenne trzy punkty w meczu wyjazdowym.

90+2 min Strzał Udovicić nie miał prawa zaskoczyć bramkarza Chojniczanki, która wita się powoli z 3 punktami.

90+2 min Janukiewicz wychwytuje piłkę po wrzutce z rzutu wolnego.

90+1 min Mikołajczak z kartką.

90 min Sędzia dorzuca cztery minuty.

88 min Pikul z dystansu próbuje szczęścia. Niecelnie.

87 min Tym razem Milewski i ponownie górą Janukiewicz - obok Ryczkowskiego największy bohater MKS-u w sobotni wieczór.

86 min Sanogo przewraca się w polu karnym. Nie ma mowy o jedenastce dla gospodarzy.

85 min Fatalny strzał Nowaka. Chojniczanka od bramki. Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry.

82 min Schodzi bohater MKS-u. Ryczkowski nie jest jednak żegnany owacją na stojąco w Sosnowcu... Za niego Fila.

81 min Grzelak też z kartką.

80 min Janukiewicz wyłapuje piłkę po wrzutce ze skrzydła.

79 min Kartka dla Lisowskiego.

77 min Rzut rożny dla miejscowych. Trzeba uważać.

75 min Faul na Nowaku. Centra poszkodowanego, strzał głową Makowskiego. Niecelnie. Kwadrans do końca. Nie można pozwolić Zagłębiu na kontaktową bramkę!

73 min Kiepski strzał Milewskiego z dystansu. Od bramki Janukiewicz.

70 min Kartka dla Cichockiego.

70 min Zmiana. Mikołajczak za Drozdowicza.

69 min Kartka dla Zawistowskiego po faulu. Kilka sekund później Nowak uderzył nad bramką.

68 min Po golu na 2:1 miejscowi szybko rzucili się na rywala. Po golu 3:1 nie wiedzą co się dzieje. Zagłębie same jest sobie winne. Miejscowi mieli sporo sytuacji. Mogli już prowadzić z Chojniczanką 2-3 golami. Tymczasem wszystko zmieniło się o 180 stopni w dwie minuty.

67 min Chojniczanka wytrzymała napór Zagłębia i zadała dwa celne ciosy. Trzy strzały na bramkę Kudły - trzy gole. Co za skuteczność żółto-biało-czerwonych.

66 min Kartka dla Sanogo i zmiana w Zagłębiu. Milewski za Łuczaka.

64 min Kontra MKS-u po rzucie rożnym. Indywidualna akcja młodzieżowca. Prosty zwód, strzał i gol. Co się dzieje na Stadionie Ludowym!

64 min Cóż za zwrot akcji! 3:1 dla Chojniczanki! Znowu Ryczkowski!

64 min Teraz dopiero gospodarze ruszą z atakiem. Pierwsza akcja i już rzut rożny. Chojniczanka musi to wytrzymać!

63 min Młodzieżowiec zdobył gola płaskim strzałem z 18 metrów. To drugie, celne uderzenie Chojniczanki w tym spotkaniu. Ryczkowski ma na koncie asystę i gola. Brawo Adam!

62 min Zagłębie atakowało, strzelało, miało przewagę przez prawie godzinę. Tymczasem jedna z nielicznych akcji MKS- u i trafienie Ryczkowskiego!

61 min NIEWIARYGODNE!!! CUD!!! GOOOOOL CHOJNICZANKI!!!

60 min Godzina gry za nami. Nadal remis 1:1. Ogromna przewaga Zagłębia.

59 min Pierwsza akcja Chojniczanki w tej połowie warta odnotowania. Rzut wolny, centra Zawistowskiego i niecelnie głową Kieruzel. Dobre i to.

58 min Zmiana. Bąk za Danielewicza.

57 min Uderzenie Mularczyka, rykoszet i korner.

57 min To cud, że Chojniczanka jeszcze nie przegrywa w Sosnowcu. MKS u siebie gra wyśmienicie, a na wyjeździe tragicznie.

55 min Pisaliśmy na początku spotkania, że defensorzy i bramkarz Chojniczanki będą mieli dzisiaj sporo pracy. Nie myśleliśmy jednak, że będzie jej aż tyle! Kolejne dwie szarże miejscowych. Najpierw nieco za mocne podanie do Sanogo. Kilkanaście sekund później celny strzał Wrzesińskiego i obrona Janukiewicza.

53 min Sanogoooooooooo... UFFF!!! Francuz strzela głową, a piłka przelatuje nad poprzeczką. Dobra okazja Francuza. Nadal 1:1.

51 min Kartka dla Kieruzela.

51 min Nowak próbował uruchomić napastników. Zagrał jednak niecelnie. W kolejnej akcji Podgórski sfaulował Udovičicia.

49 min Wysoka piłka na Sanogo. Dobre wyjście Janukiewicza i pewny chwyt.

48 min Jedno jest pewne. Chojniczanka jest bardzo agresywna. Dwa faule zaraz po przerwie. Jak tak dalej pójdzie to kolejni gracze MKS-u oglądać będą żółte kartki.

46 min Początek II połowy. Od środka Chojniczanka. Trzymajmy kciuki za korzystny wynik w Sosnowcu!

Info. Pierwsze na murawę wybiegło Zagłębie. Po chwili pojawili się goście.

45+1 min Sędzia doliczył tylko kilka sekund. Mamy remis ze wskazaniem na Zagłębie. Chojniczanka tylko Janukiewiczowi nie przegrywa Sosnowcu. MKS poza golem z 7. minuty nie pokazał nic ciekawego na Stadionie Ludowym. Liczymy na lepszą postawę chojniczan w II połowie.

45 min Rozpoczął się doliczony czas gry. Nadal 1:1.

44 min Znowu skuteczna akcja Sanogo. Francuz podał do Makowskiego, który przymierzył w kierunku bramki. Na szczęście skuteczny blok.

43 min Chwila przerwy. Faul na Kudle. Bramkarz jest opatrywany na boisku.

41 min Nieporozumienie Kudły i Udovičicia. Rzut rożny dla Chojniczanki.

40 min Dobra interwencja Boczka po akcji Łuczaka i Wrzesińskiego. Trzeba wytrzymać końcówkę I połowy i coś zmienić w przerwie.

39 min Dobra wrzutka Zawistowskiego na dalszy słupek. Tam do strzału doszedł Danielewicz. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Zagłębia. Drugi korner. Wrzutka Grzelaka i dobre piąstkowanie Kudły.

38 min W końcu udało się oddalić zagrożenie i wywalczyć rzut rożny. Chwila oddechu dla defensywy.

36 min Najpierw faul Drozdowicza. Później przewinił Zawistowski.

34 min Rzut rożny dla miejscowych po akcji Sanogo (wrzutka) i Łuczaka (strzał głową).

33 min Chcielibyśmy Państwa uspokoić i napisać, że Chojniczanka opanowała sytuację. Jednak tak nie jest. Trwa "obrona Częstochowy". Trzeba przetrwać ten kryzys i nie pozwolić Zagłębiu na zdobycie drugiego gola.

31 min Potężna bomba Wrzesińskiego. Na szczęście panu Bogu w okno.

29 min Kilka podań Chojniczanki w obronie. Piłka trafia do naciskanego Janukiewicza, który wybija na aut. Wysoki pressing Zagłębia przynosi efekt.

28 min Udovičić uderza z 20 metrów. Broni Janukiewicz. Bramkarz Chojniczanki na 100 procent jest już odpowiednio rozgrzany przez rywali.

27 min Udało się wyjść z akcją Chojniczance. Zawistowski prostopadłym podaniem szukał Drozdowicza. Napastnik faulował w ataku.

26 min Miejscowi nie schodzą praktycznie z połowy MKS-u. To wrzutka, to strzał, to korner, to faul chojniczan. Źle to wygląda.

24 min Centra Łuczaka i Boczek poza boisko. Korner.

22 min Znowu Mularczyk próbował szczęścia. Od kilku minut zdecydowane ataki Zagłębia. Goście w głębokiej defensywie.

21 min Dobry pressing ze strony miejscowych. Chojniczanka ma problem z rozegraniem.

20 min Kibice domagają się rzutu karnego dla Zagłębia. Piłka jednak prędzej opuściła boisko.

19 min Gospodarze w natarciu. Najpierw dobry strzał Łuczaka z trudem broni Janukiewicz. Po chwili golkiper odbija dwa kolejne uderzenia! Zagłębie wywalczyło kolejny rzut rożny.

18 min Faul na Grzelaku. Jednak daleko do bramki Zagłębia. Sporo walki fizycznej w na Stadionie Ludowym.

17 min Sanogo szukał podaniem Mularczyka. Chojniczanie wyjaśniają sytuację.

16 min Kwadrans za nami. W Sosnowcu 1:1 po golach Nowaka i Podgórskiego. Częściej przy piłce są gospodarze.

14 min Silny fizycznie Sanogo mocno rozpycha się łokciami na połowie Chojniczanki. Obrońcy będą mieli z nim sporo pracy.

12 min Nie tak to miało wyglądać. Nie zmienia to jednak faktu, że oglądamy w Sosnowcu dobre, szybkie spotkanie. Przed momentem Podgórski został ukarany kartką.

10 min Nowak trafia z rzutu wolnego z ok. 18 metrów po faulu na Sanogo. Strzał pomocnika minął mur od dołu (wszyscy podskoczyli) i zaskoczonego Janukiewicza.

9 min 1:1... Brak słów. Dopiero co pisaliśmy o koncentracji. Nowak doprowadza do wyrównania.

9 min Świetna akcja przebojowego Ryczkowskiego. Młodzieżowiec przedarł się skrzydłem, podał w pole karne, a tam Podgórski dopełnił formalności. Teraz Chojniczanka musi być czujna w defensywie. Nikt nie chce powtórki z Opola gdzie też chojniczanie prowadzili, a ostatecznie przegrali.

8 min Podgórski wyprowadza zespół gości na prowadzenie. Brawo! Świetny początek Chojniczanki.

7 min GOOOOOOOOL!!! 1:0 DLA CHOJNICZANKI!!!

5 min Boczek będzie miał dzisiaj dużo pracy z silnymi fizycznie graczami Zagłębia. Przed chwilą defensor wybił piłkę w boisko po centrze Udovičicia.

4 min Niecelny strzał głową Cichockiego.

3 min Pierwszy atak Zagłębia. Nowak wywalczył korner.

1 min GRAMY! Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 18.01.

Godz. 17.59 Wychodzą! Zagłębie zagra w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Natomiast zespół z grodu tura cały na biało.

Godz. 17.57 Trochę statystyk. To będzie pojedynek drużyny, która wygrała ostatnie trzy mecze u siebie bez straty gola z zespołem, który wybitnie sobie nie radzi na wyjazdach w obecnych rozgrywkach (4 mecze - 3 porażki).

Godz. 17.55 Na trybunach obecny m.in. Artur Derbin - w przeszłości trener zarówno Zagłębia jak i Chojniczanki. Z MKS rozstał się po sezonie 2016/17.

Godz. 17.52 W Sosnowcu zmierzą się 11. w tabeli Zagłębie z 4. Chojniczanką. Zespoły dzieli pięć punktów.

Godz. 17.47 Brede nie zdecydował się na wiele zmian w 11. Na boisko wybiegnie 10 tych samych graczy co tydzień temu z GKS-em Tychy. Nie ma tylko Bąka. Zastąpił go Podgórski.

Godz. 17.45 Za kwadrans pierwszy gwizdek sędziego Bednarka. Znamy już składy obu ekip.

Godz. 16.50 Witamy i zapraszamy na relację tekstową na żywo z meczu Nice I ligi. O godz. 18.00 w Sosnowcu rozpocznie się spotkanie pomiędzy Zagłębiem i Chojniczanką.