Chojniczanka przegrała z Górnikiem. W niedzielę mecz w Głogowie

13:32, 25.10.2017 | M.S

Nie udało się sprawić niespodzianki Chojniczance w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Żółto-biało-czerwoni przegrali 1:3. Honorową bramkę zdobył Piotr Kieruzel. Trafienie to było ozdobą spotkania.

MKS już do przerwy przegrywał 0:2 po dwóch trafieniach Igora Angulo. Hiszpan jest katem chojniczan w tym roku. W kwietniowym pojedynku ligowym napastnik cztery razy pokonał bramkarza Chojniczanki. Teraz strzelił dwa gole – pierwszego z rzutu karnego, a drugiego głową po wrzutce Michała Koja.

Po przerwie zabrzanie nadal atakowali. Efektem tego był trzeci gol autorstwa Damiana Kądziora. Chwilę później mogło być już 0:4, lecz Rafał Kurzawa nie trafił w bramkę z rzutu karnego. W 72. minucie Piotr Kieruzel podszedł do piłki ustawionej na 25 metrze. Obrońca przymierzył w swoim stylu. Tomasz Lasko wyciągnął się jak struna. Nie sięgnął jednak futbolówki, która jak pocisk przemknęła koło jego dłoni i wpadła w samo okienko. Jak się później okazało było to honorowe trafienie MKS-u. Chojniczanka – Górnik 1:3. Rewanż odbędzie się pod koniec listopada w Zabrzu.

Teraz podopieczni Krzysztofa Brede mają kilka dni na odpoczynek. W niedzielę o godz. 17.00 zagrają w Głogowie z Chrobrym. Natomiast w przyszłym tygodniu do Chojnic przyjeżdża Miedź.