Zamknij

Będzie promocja książki o chojnickim dworcu

14:48, 02.06.2017 | M.R
REKLAMA
Skomentuj
Burmistrz Chojnic prezentuje książkę Damiana Otty.

Jej autorem jest Damian Otta. – Promocja odbędzie się sali restauracyjnej naszego dworca – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Damian Otta to pasjonat kolejnictwa i kolekcjoner pamiątek związanych z PKP. Chojniczanin jest autem książki o lokalnym węźle kolejowym, która swoją premierę będzie miała 13 czerwca. „Z ogromną przyjemnością oddajemy w państwa ręce album dokumentujący 140 lat ostatniej historii naszego miasta, a ściślej – chojnickiej kolei i onegdaj strategicznego, a dziś zabytkowego węzła kolejowego, przez który jeszcze przed II wojną światową każdego dnia przetaczały się pociągi łączące najważniejsze miasta ówczesnej Europy” – napisał w słowie wstępnym burmistrz Arseniusz Finster.

Książka, a właściwie album, jest zbiorem fotografii pokazujących życie na dworcu przez te wszystkie lata. Można tu znaleźć zdjęcia pokazujące między innymi maszynistów świętujących pokonanie 1 260 000 kilometrów z lat dwudziestych zeszłego wieku, niemiecki pociąg z okresu II wojny światowej, testy roweru szynowego z czasów PRL-u czy nawet wypadek na przejeździe kolejowym w Nieżychowicach z 1987 roku.

Promocja książki odbędzie się 13 czerwca o godzinie 17.00 w sali restauracyjnej w budynku dworca. Będzie okazja spotkać się z jej autorem i kupić jego publikację. Cena to 35 zł.

(M.R)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018