Zamknij

InterTony 2017 – kapele, atrakcje i kolejne nagrody

20:23, 07.06.2017 | A.Z
REKLAMA
Skomentuj
Ireneusz Kiełb prezentuje mini bike.

- Nie możemy się doczekać tego koncertu. O festiwalu InterTony słyszeliśmy już w zeszłym roku więc tym bardziej mega się cieszymy, że teraz na nim zagramy – przyznaje Michał Piesiak, wokalista zespołu Materia. Metalowa formacja ze Szczecinka będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu muzycznego partnerstwa Polski, Niemiec i Holandii.

InterTony Festiwal 2017 odbędzie się 17 czerwca na stadionie Kolejarza przy ul. Lichnowskiej 1 w Chojnicach. Otwarcie bram przewidziano na godzinę 12:00. Z kolei pierwszy koncert planowo winien odbyć o 13:30. Wydarzenie to jest bezpłatne.

Dziewięć twarzy rocka

Na scenie zaprezentuje się dziewięć kapel z trzech państw. Polskę reprezentować będą chojniczanie z Moringi (instrumental progressive metal), Rocket Shots (post grunge) i Layo (rock, reggae) oraz pochodząca z Sępólna Krajeńskiego grunge'owa Minnesota. Z Niemiec zawitają do nas metalowcy z Danos, a z Holandii uprawiający metalcore i hardcore Troops of Doom oraz Chelsea Smile. W charakterze gwiazd dnia wystąpią stonerowy Sautrus (Trójmiasto) oraz metalowa Materia (Szczecinek). - Zawsze w Chojnicach graliśmy koncerty klubowe. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem i megadobrym przyjęciem. Tym bardziej nie możemy się doczekać dużej festiwalowej sceny – mówi Michał Piesiak z Materii. Wokalista zdradza także, że koncert będzie okazją do wysłuchania kilku nowych kompozycji, które już niebawem kapela planuje zarejestrować w studio nagraniowym. - Jesteśmy spragnieni takich koncertów jak ten 17 czerwca. Czekamy na was pod sceną. Wszyscy damy czadu – deklaruje Piesiak.

Nie tylko muzyka

Poza prezentującymi rożne twarze rocka kapelami atrakcjami festiwalu będą także 54 metrowy podnośnik, z którego widoczna będzie cała panorama Chojnic oraz zawody Mini Bike Cross. - Żeby wziąć udział w wyścigach należy się uprzednio wpisać na listę. Potem uczestnicy zostaną zważeni i przebadani alkomatem. Każdy kto wypije przed startem jakąkolwiek ilość alkoholu w zawodach nie wystartuje – informuje Ireneusz Kiełb, koordynator rajdu oraz działającej przy Samorządnym Centrum Młodzieżowym grupie moto. Zapisy potrwają w godzinach od 13:00 do 14:00. Zawodnicy wystartują w kilku kategoriach wagowych. - To ważne by konkurujący ze sobą ludzie warzyli mniej więcej tyle samo. Przy tak małych motorkach waga jest kluczowa. Im ktoś cięższy, tym wolniej pojedzie - wyjaśnia Kiełb. Nadmienia także, że mniej istotny przy rywalizacji jest wzrost. - Na mini bike'u jeździł kiedyś u mnie chłopak, który mierzył prawie dwa metry. Kolana miał co prawda na uszach, co penie nie było wygodne, ale ujechał bez problemu – śmieje się koordynator. Wedle norm Polskiego Związku Motorowego, gdzie rajd został zgłoszony, atrakcja dostępna będzie od 16 roku życia. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Współorganizatorem wyścigu jest Automobilklub Rallyland.

Kolejne fanty

Nagrody dla naszych Czytelników mają z kolei organizatorzy wydarzenia, czyli Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. W tym tygodniu druga możliwość zdobycia około muzycznych fantów. A będą to: czarna koszulka w rozmiarze L, naszywka oraz demo black thrash metalowego zespołu Danos (Niemcy). By je zdobyć należy w piątek o godz. 12.00 zadzwonić do naszej redakcji pod nr 52 311 10 20 . Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Życzymy powodzenia.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone