Zamknij
REKLAMA

Czy warto ubezpieczać urządzenia mobilne?

00:00, 23.02.2018 | Materiały Partnera
REKLAMA
Skomentuj

Urządzenia mobilne stają się coraz bardziej wielofunkcyjne, lepsze, a co za tym idzie – także i bardziej wartościowe. Nie dziwi więc fakt, że firmy ubezpieczeniowe przygotowały oferty obejmujące taki sprzęt.

Średnia cena smartfonów na świecie rośnie – w 2017 r. podrożały średnio o 20 dolarów za sztukę w stosunku do roku 2016. Nie inaczej przedstawia się sytuacja na rynku polskim – jak wynika z danych GfK, mieszkańcy Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polacy, w trzecim kwartale 2017 r. kupili o 9% smartfonów więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, wydając na nie jednak aż o 26% więcej pieniędzy (źródło: http://gieldaigospodarka.pl/index.php/2017/10/24/smartfony-najdrozsze-w-historii-w-ciagu-roku-podrozaly-srednio-o-120-zlotych/). Nic dziwnego, że ubezpieczenia iPhone’a czy innych urządzeń stają się coraz bardziej pożądanymi usługami.

Ubezpieczenie czy tylko gwarancja?

Iphone insurance to usługa oferowana przez coraz większą liczbę firm ubezpieczeniowych. Niektóre, jak brytyjska Gadget Cover (https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance), specjalizują się nawet w tym zakresie. Dlaczego warto zainteresować się taką polisą, skoro telefon jest przecież na gwarancji? Przede wszystkim dlatego, że gwarancja nie obejmuje całej palety często zdarzających się uszkodzeń, takich jak zalanie urządzenia, upuszczenie, niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych itp. Gwarancja umożliwia bezpłatną naprawę lub wymianę sprzętu tylko w przypadku zaistnienia w okresie jej trwania wad fabrycznych. Jeśli jednak uszkodzenie powstało na skutek niewłaściwego użycia sprzętu, czynników mechanicznych czy zewnętrznych, naprawa może nas niemało kosztować.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie smartfonu czy tabletu zagwarantuje nam ochronę przed konsekwencjami finansowymi rozmaitych zdarzeń i wypadków, takich jak niewłaściwa obsługa urządzenia przez nas lub osobę trzecią, celowe uszkodzenie, awarię powstałą na skutek zwarcia, przepięcia czy działania czynników zewnętrznych. Polisa nierzadko obejmuje też ubezpieczenie na wypadek kradzieży.

W Polsce niestety niewielu jest jeszcze ubezpieczycieli, którzy oferują polisy dla urządzeń mobilnych. Pewien zakres ubezpieczenia oferują operatorzy; pojawiają się także oferty dla firm. Coraz bogatszy staje się jednak rybek ubezpieczeń dla klienta indywidualnego – wraz ze wzrostem przeciętnej wartości tego sprzętu.

(Materiały Partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018